Ogłoszenie

Google+

#11 2014-12-20 15:12:09

Licho

Administrator

38722696
Zarejestrowany: 2014-12-15
Posty: 63
Punktów :   

Re: Steampunk

Prędkość powalająca, normalnie gościu wpław mógłby ich wyprzedzić... xD No, może nie na dłuższą metę. Ale w sumie, jakby łączyć SP z magią, to taki transport raczej by nie funkcjonował. No bo wiadomo - teleporty. ^^


*Jeśli czarodziej mówi, że rzuci na coś okiem, to równie dobrze możesz go rozumieć dosłownie.
* "Wiedział, że śmierć nie rzuca się na odważnych; staje tylko naprzeciw nich jak zły pies i patrzy zielonymi oczyma: czy nie zmrużą powieki?"

Offline

 

#12 2014-12-20 15:13:38

Xerton

Administrator

50253276
Call me!
Zarejestrowany: 2014-11-14
Posty: 178
Punktów :   
WWW

Re: Steampunk

Nie rozumiem tego "Steampunka"


Kiedy znasz siebie i wroga nie musisz obawiać się wyniku setek bitew - Sun Tzu

Offline

 

#13 2014-12-20 15:18:12

Licho

Administrator

38722696
Zarejestrowany: 2014-12-15
Posty: 63
Punktów :   

Re: Steampunk

Łopatologicznie: robimy to samo co ze średniowieczem. Bierzemy klimaty i technologię z epoki wiktoriańskiej i albo nasz znany świat, albo swój własny dorzucając jakieś elfy, krasnoludy, magów i czego tam jeszcze dusza pragnie. Przy czym rozwój i wynalazki mogą być znane lub kompletnie nieistniejące - tzw. historia alternatywna.


*Jeśli czarodziej mówi, że rzuci na coś okiem, to równie dobrze możesz go rozumieć dosłownie.
* "Wiedział, że śmierć nie rzuca się na odważnych; staje tylko naprzeciw nich jak zły pies i patrzy zielonymi oczyma: czy nie zmrużą powieki?"

Offline

 

#14 2014-12-20 15:23:23

 Dziki

Administrator

50196399
Zarejestrowany: 2014-11-28
Posty: 166
Punktów :   

Re: Steampunk

Licho napisał:

Ale w sumie, jakby łączyć SP z magią, to taki transport raczej by nie funkcjonował. No bo wiadomo - teleporty. ^^

Hmm jakoby nie patrzeć, nie muszą być wcale teleporty Może być coś takiego jak maszyna parowa napędzana magią, albo raczej coś w stylu że jest to magia. Z mojego punktu widzenia wynika, że: Magia jest technologią w świecie Fantasy, itp. a Technologia jest magią w czasie rzeczywistym. Oba są używane przez naszą wyobraźnię


Galaktyka, you'll love it!
www.galactica.pun.pl - Mój autorski forum o Galaktyce Zapraszam

Offline

 

#15 2014-12-20 15:27:30

 Dziki

Administrator

50196399
Zarejestrowany: 2014-11-28
Posty: 166
Punktów :   

Re: Steampunk

Xerton do typowego Steampunk'a możemy zaliczyć Warcrafta, ale nie jestem co do tego pewien


Galaktyka, you'll love it!
www.galactica.pun.pl - Mój autorski forum o Galaktyce Zapraszam

Offline

 

#16 2014-12-23 14:19:58

Licho

Administrator

38722696
Zarejestrowany: 2014-12-15
Posty: 63
Punktów :   

Re: Steampunk

Maszyna parowa z zasady jest napędzana parą. (nie mogłam się powstrzymać xD) Ale w sumie niezła myśl, można by na przykład zrobić roboty działające dzięki jakimś magicznym modułom. :3
Technologia magią w świecie rzeczywistym... Jak się tak zastanowić, to coś w tym jest.
A co do porównań, to na Warcrafcie zbytnio się nie znam, ale Rise of Legend na pewno można do steampunka zaliczyć.


*Jeśli czarodziej mówi, że rzuci na coś okiem, to równie dobrze możesz go rozumieć dosłownie.
* "Wiedział, że śmierć nie rzuca się na odważnych; staje tylko naprzeciw nich jak zły pies i patrzy zielonymi oczyma: czy nie zmrużą powieki?"

Offline

 

#17 2014-12-23 14:33:47

 Dziki

Administrator

50196399
Zarejestrowany: 2014-11-28
Posty: 166
Punktów :   

Re: Steampunk

Ooo Rise of Legend!! Miałem okazje pograć w to u kuzyna
Magiczne moduły ... w jakiejś grze to było. O!! Tak Skyrim!! Tak, Skyrim i jego cholerne kranoludy
Tam były miasta, napędzane prze parę. Jak się wchodziło to tylko same roboty i rury.
Polecam gorąco tą grę

Fakt, mogłaś się powstrzymać xD


Galaktyka, you'll love it!
www.galactica.pun.pl - Mój autorski forum o Galaktyce Zapraszam

Offline

 

#18 2014-12-23 14:42:43

Licho

Administrator

38722696
Zarejestrowany: 2014-12-15
Posty: 63
Punktów :   

Re: Steampunk

Mhm, rdzeń energetyczny centuriona i kryształy dusz w pająkach, tak wiem, grałam. ^^ Tam to było całkiem fajnie zrobione, ale... A jakby inaczej: zaklęcie ożywienia. Gdyby założyć, że działa też na martwe przedmioty (a nie ciała), można by tchnąć życie w robota i to tak dosłownie.


*Jeśli czarodziej mówi, że rzuci na coś okiem, to równie dobrze możesz go rozumieć dosłownie.
* "Wiedział, że śmierć nie rzuca się na odważnych; staje tylko naprzeciw nich jak zły pies i patrzy zielonymi oczyma: czy nie zmrużą powieki?"

Offline

 

#19 2014-12-23 23:52:13

 Dziki

Administrator

50196399
Zarejestrowany: 2014-11-28
Posty: 166
Punktów :   

Re: Steampunk

To już nie wiem czemu, przychodzi na myśl Cyberpunk, ale tak już mega rozbudowany. Tchnąc życie w maszynę, która posiadałaby własne uczucia i własny punkt widzenia świata? Dobry pomysł, wręcz doskonały materiał do stworzenia książki lub gry, co najważniejsze Gry typu Pen&Paper .  Nwm czemu, ale do głowy przychodzi mi Transformersi, natchnione przez tzw; Wszechiskrą, lub po prostu iskrą. 


Galaktyka, you'll love it!
www.galactica.pun.pl - Mój autorski forum o Galaktyce Zapraszam

Offline

 

#20 2014-12-28 15:31:34

Licho

Administrator

38722696
Zarejestrowany: 2014-12-15
Posty: 63
Punktów :   

Re: Steampunk

A mnie teraz przyszła na myśl postać z takiej książki do rysowania - ukształtowana z kości słoniowej i ożywiona za pomocą magii... Tylko że ona była wyidealizowana.
Wracając do tematu, to by była też prosta droga do tradycyjnego buntu maszyn, zwłaszcza, gdyby pójść trochę dalej i uznać, że dusze, które one dostają za pomocą magii są już istniejącymi, wyrwanymi ze sfery nieumarłych przez zaklęcie. ^^
Może i materiał do historii by był, ale pierwej trzeba mieć pomysł na fabułę.


*Jeśli czarodziej mówi, że rzuci na coś okiem, to równie dobrze możesz go rozumieć dosłownie.
* "Wiedział, że śmierć nie rzuca się na odważnych; staje tylko naprzeciw nich jak zły pies i patrzy zielonymi oczyma: czy nie zmrużą powieki?"

Offline

 
Zadaj pytanie on-line Google+

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.grynafacebooku.pun.pl www.gtiteamlebork.pun.pl www.ospkm.pun.pl www.bitwanarymy.pun.pl www.2a.pun.pl