Ogłoszenie

Google+

#21 2014-12-28 16:29:38

 Dziki

Administrator

50196399
Zarejestrowany: 2014-11-28
Posty: 166
Punktów :   

Re: Steampunk

Licho napisał:

A mnie teraz przyszła na myśl postać z takiej książki do rysowania - ukształtowana z kości słoniowej i ożywiona za pomocą magii... Tylko że ona była wyidealizowana.

Euhmm, już mnie to zainteresowało. Z jakiej książki? 

Licho napisał:

Wracając do tematu, to by była też prosta droga do tradycyjnego buntu maszyn, zwłaszcza, gdyby pójść trochę dalej i uznać, że dusze, które one dostają za pomocą magii są już istniejącymi, wyrwanymi ze sfery nieumarłych przez zaklęcie. ^^

Ludzka dusza "uwięziona" w żelaznej powłoce. Jakiś para-nienormalny koleś zrobił ładne łubudubu i bam, jego dusza w maszynie. Można by uznać, że dusze nie są przypadkowo "uwięzione", tylko  se tam wlazły, bo tego chciały. Wiesz, by się odegrać na kimś .

...

Rzeczywiście, już przychodzi tradycyjny bunt maszyn... Chociaż, wcale tego buntu nie musi być. Można by zrobić tak, że z powłoki jakim jest ludzkie ciało, przenieść na solidną maszynę. Czyli masowo rządy zmieniają z ludzi na te cyborgi(lub kim tam). I tu mamy Nieśmiertelność Dusz utkanych w maszynie.         

Licho napisał:

Może i materiał do historii by był, ale pierwej trzeba mieć pomysł na fabułę.

Trochę czasu poświęcić i będzie fabuła.


Galaktyka, you'll love it!
www.galactica.pun.pl - Mój autorski forum o Galaktyce Zapraszam

Offline

 

#22 2015-01-04 19:17:33

Licho

Administrator

38722696
Zarejestrowany: 2014-12-15
Posty: 63
Punktów :   

Re: Steampunk

Książka się zwie "Anatomia dla artystów fantasy". :3

A z drugiej strony fakt, gdyby uznać to za "przedłużenie" życia, mogłoby się przyjąć, że tak powiem. Ale i tak pewnie znaleźliby się fanatycy mówiący, że to szarlataństwo, nienaturalne, niemoralne itp itd. ^^ Maniaków nigdy nie braknie, zarówno z jednej, jak i z drugiej strony.
Nasuwa mi się też inna koncepcja, a mianowicie - praktycznie nieśmiertelny żołnierz. Jako maszyna nie odczuwa bólu, nie musi jeść (jedynie się oliwić xD) ani odpoczywać...


*Jeśli czarodziej mówi, że rzuci na coś okiem, to równie dobrze możesz go rozumieć dosłownie.
* "Wiedział, że śmierć nie rzuca się na odważnych; staje tylko naprzeciw nich jak zły pies i patrzy zielonymi oczyma: czy nie zmrużą powieki?"

Offline

 

#23 2015-01-04 19:45:29

 Dziki

Administrator

50196399
Zarejestrowany: 2014-11-28
Posty: 166
Punktów :   

Re: Steampunk

Licho napisał:

Nasuwa mi się też inna koncepcja, a mianowicie - praktycznie nieśmiertelny żołnierz. Jako maszyna nie odczuwa bólu, nie musi jeść (jedynie się oliwić xD) ani odpoczywać...

W pełni nieśmiertelny żołnierz. Nie powiedziałbym. W czasie kiedy zacznie się wojna, to wtedy tacy nieśmiertelni nie będą ^^.

Licho napisał:

Ale i tak pewnie znaleźliby się fanatycy mówiący, że to szarlataństwo, nienaturalne, niemoralne itp itd. ^^ Maniaków nigdy nie braknie, zarówno z jednej, jak i z drugiej strony.

I w tym jest sens. Fanatycy oraz nie-fanatycy. Zrobić z tego fajną jakąś fajną fabułę. Fanatycy kontra nie-fanatycy. Wielka wojna i setki "mechanicznych" trupów


Galaktyka, you'll love it!
www.galactica.pun.pl - Mój autorski forum o Galaktyce Zapraszam

Offline

 
Zadaj pytanie on-line Google+

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.psychologia-psychiatria.pun.pl www.rani.pun.pl www.genelia-d-souza.pun.pl www.polito.pun.pl www.flatron5on5.pun.pl